טיפים לשיניים בריאות

רוצים לשמור על השיניים שלכם לאורך זמן? אם כן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם בכך:

  1. הקפידו על בדיקה תקופתית אצל רופא השיניים – כדי לשמור על שיניים בריאות לאורך זמן, חשוב להקפיד לבקר אצל רופא השיניים אחת למספר חודשים. לא מומלץ להמתין עד להופעתן של בעיות שינים שונות. כדאי להיבדק אצל רופא השיניים לפחות אחת לחצי שנה ובכל שלושה חודשים לבקר אצל השיננית כדי לעבור טיפול הסרת אבן שן. אל תזניחו את השיניים שלכם וכתבו לכם תזכורת לכך ביומן.
  2. הקפידו על צחצוח נכון – צחצוח נכון יעזור לכם לשמור על שיניים בריאות לאורך זמן. מומלץ לצחצח את השיניים פעמיים ביום ולא לוותר על הצחצוח שלפני השינה. כדאי להשתמש במברשת שיניים רכה עד בינונית וגם להיעזר בחוט דנטלי מיד לאחר הצחצוח.
  3. הימנעו ממשקאות ממותקים – משקאות המכילים כמויות רבות מאד של סוכר עשויים להזיק לשיניים שלנו. אותו הדבר נכון גם לגבי ממתקים או כל מוצר מזון אחר שכולל כמות רבה של סוכר. ישנם לא מעט ילדים הנוהגים לשתות משקאות ממותקים וגם מבוגרים. אפשר להחליף זאת בשתיית מים, ובכל מקרה כדאי לצחצח את השן לאחר ששותים את המשקה הממותק.
  4. פנייה לרופא בהקדם האפשרי – אם גיליתם בעיית מסוימת בחניכיים או בשן, הקפידו לפנות אל רופא השיניים שלכם בהקדם האפשרי. בין אם מדובר בדלקת חניכיים הבאה לידי ביטוי בכאב בחניכיים או בדימומים, בין אם מדובר בחור בשן או בכל תופעה אחרת, ככל שתקדימו לטפל בזה כך תוכלו ליהנות משן בריאה יותר ולהימנע מבעיות מורכבות יותר.
  5. לעסו מסטיק – לעיסת מסטיק עוזרת להגביר את כמות הרוק הפה, המפחיתה את מספר החיידקים העשויים להצטבר באזור השיניים. וודאו שמדובר במסטיק שהוא ללא סוכר כמובן.