בדיקת שיניים מוקדמת

כדי לשמור על שיניים בריאות, חשוב לשמור על שגרת צחצוח נכונה וגם להקפיד על ביקורים אצל הרופא השיניים, וכבר בגילאים הצעירים. בדיקת שיניים מוקדמת עוזרת לילד ליהנות משיניים בריאות ויפות יותר, וגם עוזרת לו לסגל התנהלות נכונה יותר. במסגרת בדיקת שיניים מוקדמת בוחן רופא השיניים את מצב השיניים של הילד ובודק האם נדרש טיפול מיוחד בשל בעיה קיימת. ככל שמקדימים לטפל בבעיה, כך מונעים את חזרתה בעתיד ואת הופעתן של בעיות אחרות, שעשויות להיות מורכבות יותר.

חשיבותה של הבדיקה

בזכות הפיתוחים הרבים ברפואת השיניים, ניתן להתאים לילדים הצעירים את הטיפול המתאים להם ולעזור להם ליהנות משיניים בריאות. ילדים רבים, לצערנו, סובלים וכבר מגיל צעיר מאד, מבעיות שונות בשיניים, כמו עששת השן למשל. בעיות אלו מצריכות פנייה מהירה לרופא השיניים וגם טיפול מתאים. לא תמיד צריך לחכות לבעיה בשן. כדאי כבר מגיל צעיר לבקר אצל רופא השיניים ולבחון את מצב השיניים. לעיתים עשויים לגלות בעיות נסתרות שלא ניתן היה להבחין בהן קודם ולעיתים מגלים שמצב השיניים תקין. בדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים, ולפחות אחת לשנה, ובהתאם למצב השיניים עצמן, מומלצות במיוחד ועוזרות לשמור על בריאות השן.

הטיפולים השונים המוצעים

במידה ונדרש טיפול, יכול רופא השיניים לבצע אותו בו במקום, בדרך כלל, ובתנאי שלא מדובר בטיפול מורכב מדי. הטיפולים הנדרשים בדרך כלל לילדים הצעירים הם הסרת אבנית וגם עקירות שונות (כשבדרך כלל מדובר בעקירה כירורגית). חלק מהטיפולים נעשים ללא הרדמה וחלקם בהרדמה מקומית. החידושים המוצעים בתחום מאפשרים לילד ליהנות מטיפול בהתאמה אישית וגם מהחלמה מהירה יותר. בכל מקרה, מומלץ לפנות לרופא שיניים מומחה וכמובן גם להקפיד לעשות זאת כבר בגילאים הצעירים ומבלי להמתין לבעיות מסובכות מדי בשן או בחניכיים.