טיפול חניכיים

טיפול חניכיים - פריודונטיה - Periodontia

חלק ניכר מהאוכלוסייה, בעיקר מבוגרים, סובל ממחלות חניכיים ברמות כאלו ואחרות. מחלות אלו אינן מלוות בכאבים בראשיתן ומתפתחות ללא התראה. על כן מומלץ מאוד לבצע בדיקות תקופתיות אצל רופא שיניים לאבחון המחלה, כבר מגיל ילדות.

סימנים שכיחים למחלות חניכיים שכבר התפתחו עשויים להיות דימום בעת צחצוח השיניים, ריח רע מהפה, נפיחות ומוגלתיות באזור החניכיים ואף נסיגת חניכיים.

מחלות חניכיים נוצרות בשל היווצרות רובד חיידקים (פלאק) על השיניים, הנובע משאריות מזון. מכאן שצחצוח השיניים באופן קפדני על בסיס יומיומי ושימוש בתכשירי עזר כגון חוט דנטלי וקיסמים- הינם אמצעי המניעה הטובים ביותר למחלות חניכיים.

טיפול במחלות חניכיים ברמות קלות, כולל טיפולים להסרת רובד החיידקים, ביקורים קבועים אצל השיננית ושמירה נכונה על היגיינת הפה. כשמדובר במחלות חניכיים במצב מתקדם יותר, כאלו העשויות להוביל לאבדן שיניים, דרושה התערבות כירורגית של מומחה למחלות חניכיים. לאחר סיום הטיפול יש להמשיך בבדיקות תקופתיות אצל רופא השיניים, למניעת חזרתה של המחלה, וכמובן- להמשיך ולהקפיד על שמירת היגיינת הפה.

מתי צריך לבצע טיפול חניכיים?

על אף שרובנו שמים לב יותר לשיניים מאשר לחניכיים שלנו, הרי שבעיות רבות בשיניים מתחילות למעשה מהיעדר טיפול ראוי בחניכיים וטיפול נכון בהם הנו חיוני ביותר לשיקום הפה.החניכיים הם הרקמה אליה מחוברות השיניים שלנו, ובתור שכזאת, כל בעיה בחניכיים יכולה להתפשט בקלות לשיניים, וכן היעדר טיפול מתאים בחניכיים יכול לגרום לנזקים משמעותיים בשיניים. למעשה, בעוד רובנו דואגים לצחצח את השיניים תוך התמקדות בשיניים עצמן, הרי שרופאי שיניים ממליצים לבצע את הצחצוח באותה המידה גם עבור החניכיים, וזאת על ידי צחצוח קו החיבור שבין החניכיים לשיניים. חניכיים פגומות יכולות לעורר מגוון רחב של בעיות החל מנזק לשיניים עצמן, ריח רע מהפה, דימום בפה, התרופפות של אחיזת השן, ריקבון השן וכדומה.

ריח רע מהפה

טיפול חניכיים הוא טיפול שנועד לרפא בעיות שונות המתעוררות בחניכיים לפני שנגרם נזק משמעותי. הטיפול יכול לכלול מגוון רחב של פרוצדורות רפואיות, לרבות ניתוח, אם כי במרבית המקרים מדובר בניקיון יסודי של החניכיים ושטח החיבור שלהן עם השיניים. אחד הסממנים הראשונים שצריכים להטריד אותנו, ולהריץ אותנו אל רופא השיניים הוא ריח רע מהפה, כשאין מקור ברור לריח זה. במקרים רבים, בעיות חניכיים נגרמות מהצטברות של אוכל באזורים שונים של החניכיים, מה שמוביל לריח רע קבוע מהפה. הריח הרע הוא הסממן הראשון של מזון רקוב בפה, ובהמשך לכך גם פוטנציאל לפגיעה בחניכיים ובשיניים.

דם בפה והתרופפות אחיזת השן

סממן מתקדם יותר הוא דימום מהפה. כך למשל, יתכן שלאחר שאתם מצחצחים את השיניים ושוטפים את הפה, אתם מזהים דם במים. זה הוא סממן של בעיית חניכיים במצב מתקדם, וכדאי מאוד לגשת לרופא השיניים שלכם. סממן חמור יותר שמחייב טיפול חניכיים מיידי הוא התרופפות השן. במקרים בהם לא טרחתם לטפל בחניכיים על אף ההתראות המוקדמות, אתם עלולים להגיע למצב בו השן מתחילה להתרופף, ולאבד את האחיזה שלה בחניכיים. במקרה כזה, אין מנוס מביצוע טיפול חניכיים יסודי, שעשוי לכלול הליך ניתוחי, כמו גם השתלת שיניים לאחר מכן. החניכיים הם חלק חשוב מאוד בבריאות הפה, וחשוב מאוד להקפיד על שמירה על החניכיים, בדיוק כמו השיניים.

טיפול חניכיים ברחובות

מרפאת השיניים ממוקמת בעיר רחובות והשירות במיוחד נוח ומתאים למי שמחפש טיפול חניכיים ברחובות, אך אנו כמובן משרתים באהבה לקוחות מכל הסביבה.